Şüpheli Kimlikler

>Şüpheli Kimlikler teknolojinin yanılmazlığına olan inancımızı sarsıcı, gerekli bir uyarı. Herbirimizin kendimizi tanımlamada teknolojinin rolüyle ilgili son derece ilginç sorular sunuyor.

Responsive image
YAZAR
Simon A. Cole
DOSYA BOYUTU
10,32 MB
YAYIN TARIHI
2006
DIL
Türkçe
ISBN
9799753294361

Bir Şüpheli Kimlikler kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Şüpheli Kimlikler kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Simon A. Cole tarafından yazılmıştır.


İlk mahkeme salonuna çıkışandan beri parmak izleri, suçluları saptamakta şüphe götürmez kesinlik içeren bir şöhrete sahip oldu. Suç mahallinde bulunan parmak izleriyle uyuşan parmak izlerine sahip bir şüpheliyi hangi jüri serbest bırakır?...Simon Cole..forensik bilimi'ne bilimsel statü kazandıran bu teknik üzerinde çalışan küçük bir grup araştırmacıdan biri..Çalışması, beklenmedik bir biçimde parmak izi yönteminin bilimsel ve istatistiksel eksiklerini ortaya çıkarıyor.The EconomistCole, kriminal kimlik tespitinin unutulmuş ve saklı tarihinin uluslararası boyutta, Hindistan, Arjantin, Fransa, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde adeta yeraltından kazır gibi çıkarıyor: Fotoğrafta, vücut parçalarının ölçmeye dayanan egzotik antropolojik sistemlere, parmak izinden DNA analizine, parmak izinin rakip yöntemlere karşı nasıl uzun bir savaştan sonra kamunun ve kanunların güvenini kazandığını anlatıyor.Sayfa Sayısı: 528Baskı Yılı: 2006Dili: TürkçeYayınevi: Oğlak Yayıncılık 


Şüpheli Kimlikler teknolojinin yanılmazlığına olan inancımızı sarsıcı, gerekli bir uyarı. Herbirimizin kendimizi tanımlamada teknolojinin rolüyle ilgili son derece ilginç sorular sunuyor.